Dzbanek filtrujący Brita – kompletny poradnik przedzakupowy

Dzbanek filtrujący Brita

Argumentem, który często słyszymy z ust tych, którzy zainwestowali w filtrujący dzbanek Brita, jest jego aspekt ekologiczny. Mniej plastikowych butelek, mniej odpadów i jednocześnie świetny gest dla środowiska. A ponieważ plastikowe butelki są bardzo często przewożone do punktów sprzedaży ciężarówkami, kupowanie mniejszej ilości oznacza również mniejsze zanieczyszczenie!

Dzbanek Brita maxtra – wszystko, co musisz wiedzieć

Dzbanek filtrujący Brita ma jeszcze jedną ważną zaletę: jest ekonomiczny. Ponieważ woda butelkowana może szybko stać się droga, w ilości 1,5 do 2 litrów wody dziennie na osobę, budżet zarezerwowany na wodę butelkowaną dla czteroosobowej rodziny to niezwykle wysoka suma na osobę miesięcznie.

Drugim wielkim atutem szklanego dzbanek filtrujący Brita jest nadanie wodzie z kranu prawdziwego smaku. Pozbycie się zanieczyszczeń z wody (takich jak piasek czy rdza, które czasami występują w rurach), zapewni zniwelowanie nieprzyjemnego posmaku! Ponieważ do wody z kranu trzeba dodać niewielką dawkę chloru, który choć bez zagrożenia dla zdrowia, nadaje mu lekko chemiczny smak.

Szklany dzbanek filtrujący Brita – przeczytaj przed zakupem

Dzięki wkładowi jaki posiada dzbanek filtrujący Brita marella, wykonanemu z żywicy jonowymiennej i węgla aktywnego (uzyskiwanego z naturalnych łupin orzecha kokosowego) może przywrócić wodzie smak. Wygodny do stosowania w czasie gotowania, a także do orzeźwiających napojów, takich jak wody smakowe.

Czy widzisz te białawe osady w swoim czajniku i ekspresie do kawy? Jest to kamień, który osadza się z powodu wapienia zawartego w wodzie z kranu. I choć jest nieszkodliwy dla zdrowia, może jednak skrócić żywotność twoich urządzeń i, rzecz jasna, nadać nieprzyjemny smak twoim napojom.

Dzbanek filtrujący brita działa dzięki wkładowi wykonanemu z żywicy jonowymiennej i węgla aktywnego. Ten wkład filtruje kamień wapienny i zapobiega osadzaniu się kamienia na Twoich urządzeniach.

 

Wybór dzbanka filtrującego Brita to również o wiele tańsza i bardziej ekonomiczna droga w trosce o środowisko. Korzystając ze szklanego dzbanka filtrującego Brita drastycznie spada zużycie plastikowych butelek. A przecież o to w głównej mierze chodzi.

Data publikacji Kategorie Miejsca