Czy bateria bidetowa tylko razem z bidetem?

Łazienka

Czy jest bateria bidetowa, która nie wymaga posiadania bidetu? Bidet to doskonałe udogodnienie dla osób starszych, z ograniczeniami ruchowymi, a także dla kobiet w okresie ciąży, osób z problemami urologicznymi i chorobami układu moczowo – płciowego. Nieodzowny jest, jeśli toaleta jest osobnym pomieszczeniem, nie związanym z łazienką. Co zrobić, jeśli nie ma miejsca na bidet w naszej łazience?

 

Bidet zwykle montowany jest tuż obok WC, z którym stanowi duet funkcjonalny i wizualny. Jeśli jednak nie ma miejsca na postawienie muszli (miski) bidetowej obok sedesu, a nie chcemy rezygnować z wygody baterii bidetowej do celów higienicznych możemy wybrać coś pośredniego.

Bateria bidetowa ze słuchawką

Do dyspozycji mamy specjalną baterię bidetową ze słuchawką. Producenci w zależności od konfiguracji produktu nazywają ją: bidetką, baterią bidetową ze słuchawką prysznicową, zestawem natryskowym higienicznym albo baterią bidetową do WC. Montowana obok miski sedesowej pozwala na natychmiastowe odświeżenie się po skorzystaniu z toalety. Wystarczy sięgnąć po słuchawkę.

Takie urządzenie w formie baterii natynkowej nie wymaga prowadzenia dodatkowego ujścia kanalizacji ani dodatkowego dopływu wody mogąc wykorzystać istniejącą instalację doprowadzającą wodę do zlewu lub toalety. Bateria bidetowa podtynkowa również nie wymaga przeróbki kanalizacji, natomiast wymaga przeróbki dopływu wody.

Bateria bidetowa z wyciąganą wylewką

Taka bateria bidetowa z wyciąganą wylewką powinna stylem nawiązywać do pozostałej armatury. Warto więc korzystać z urządzeń z jednej serii, żeby nasza łazienka wyglądała spójnie. Do wyboru są rozmaite wymyślne wzory, np. baterie bidetowe złote lub baterie bidetowe retro. Ale w przypadku tej nietypowej baterii ze słuchawką prysznicową możemy nie skompletować pełnego zestawu w tym samym stylu, gdyż producenci oferują mniej wzorów ego typu armatury. Łatwiej na pewno będzie wybrać baterię bidetową czarną lub chromowaną.

A urządzenie to, chociaż zaprojektowane z myślą o łazienkach pozbawionych bidetu, może być instalowane również tam, gdzie bidet jest, doskonale sprawdzając się w wielu czynnościach domowych. Bateria bidetowa z wyciąganą wylewką znakomicie pomaga przy sprzątaniu, myciu nietypowych przedmiotów np. zabłoconych butów; jeśli nie chcemy zabrudzić innych urządzeń sanitarnych; nalewaniu wody do konewek, wiader, misek itp.

 

Pełny wybór baterii bidetowych najlepszych producentów w różnych stylach i kolorach można obejrzeć na stronie: https://sklepmo.pl/

Data publikacji Kategorie Poradnik